YHTEYSTIEDOT

Alte Hyvinkää/Hämeenlinna vaihde +358 20 786 3100
Alte Lahti vaihde +358 20 786 3200
Alte Raahe vaihde +358 20 786 3300
TSSG vaihde +358 20 786 3500
Alte Visetec vaihde +358 20 786 3400

Alte yhteystiedot

Hyvinkää/Hämeenlinna vaihde
+358 20 786 3100

Lahti vaihde
+358 020 786 3200

Raahe vaihde
+358 20 786 3300

TSSG yhteystiedot

TSSG vaihde
+358 20 786 3500

Alte Visetec yhteystiedot

Alte Visetec vaihde
+358 20 786 3400



Alte Yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja, Keijo Hämäläinen, +358 40 527 4741, keijo.hamalainen@alte.fi
Varatoimitusjohtaja, Pertti Jokinen, +358 40 553 7395, pertti.jokinen@alte.fi

Hyvinkää

Mekaniikkaosaston johtaja, Juha Sillanpää, +358 40 541 2909, juha.sillanpaa@alte.fi
Sähköosaston johtaja, Ville Riihelä, +358 40 156 4095, ville.riihela@alte.fi

Lahti

Paikallisjohtaja, Veli Pekka Kalm, +358 040 0353 598, velipekka.kalm@alte.fi

Hämeenlinna

Yhteyshenkilö, Eppu Lemetyinen, +358 40 156 4150, eppu.lemetyinen@alte.fi

Raahe

Paikallisjohtaja, Jari Koski, +358 40 554 8606, jari.koski@alte.fi
Konetekniikka, Kalevi Ojala, +358 40 740 0989, kalevi.ojala@alte.fi
Putkisto ja rakenteet, Anssi Karppinen, +358 40 585 7009, anssi.karppinen@alte.fi
Teollisuus/sähkö, Aulis Ylikulju, +358 50 546 6766, aulis.ylikulju@alte.fi
Talotekniikka/sähkö, Mikko Törmänen, +358 40 504 8137, mikko.tormanen@alte.fi
Arkistointi ja dokumentointi, Kati Koivula, +358 40 156 4168, kati.koivula@alte.fi



TSSG Yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja, Kari Kallio, +358 40 052 8083
Talotekniikkaosasto, osastonjohtaja, Paavo Arpiainen, +358 40 052 8273

Teollisuus- ja energiaosaston

SA-yksikkö, yksikönjohtaja, Tero Korhonen, +358 40 067 5278
PK-yksikkö, yksikönjohtaja, Matti Jääskeläinen, +358 40 660 5140

Sähkön siirto ja jakelu –osasto

Yksikönjohtaja, Tapio Saloranta, +358 50 412 3620
Muu Suomi -yksikkö, yksikönjohtaja, Aimo Kukkonen, +358 50 305 8633
Paimion yksikkö, yksikönjohtaja, Marko Hakala, +358 40 643 2533
SJ-yksikkö, yksikönjohtaja, Jussi Wallin, +358 50 501 3124



Alte Visetec Yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja, Jari Koski, +358 40 554 8606, jari.koski@alte.fi
Tietojärjestelmäpalvelut, Kari Myöhänen, +358 40 063 9429, kari.myohanen@alte.fi